Murata Electronics GCM0335C1HR39BA16J
Part No.:
GCM0335C1HR39BA16J
Datasheet:
Chuangxin CloudGCM0335C1HR39BA16J.pdf
Description:
CAP CER 0.39PF 50V C0G/NP0 0201
Capacitance:
0.39 pF
Tolerance:
±0.1pF
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.013" (0.33mm)
Datasheet:
1. How to order GCM0335C1HR39BA16J on Chuangxin Cloud?
3. Are the GCM0335C1HR39BA16J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GCM0335C1HR39BA16J?
Image GCM0335C1HR39BA16J
Part Number GCM0335C1HR39BA16J
Product Status Active
Capacitance 0.39 pF
Tolerance ±0.1pF
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)