Murata Electronics GCJ31BR72J103KXJ1K
Part No.:
GCJ31BR72J103KXJ1K
Manufacturer:
Murata Electronics
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudGCJ31BR72J103KXJ1K.pdf
Description:
CAP CER 10000PF 630V X7R 1206
Manufacturer:
Murata Electronics
Series:
GCJ
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
630V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive, Boardflex Sensitive
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.049" (1.25mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
Datasheet:
1. How to order GCJ31BR72J103KXJ1K on Chuangxin Cloud?
3. Are the GCJ31BR72J103KXJ1K price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GCJ31BR72J103KXJ1K?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image GCJ31BR72J103KXJ1K
Part Number GCJ31BR72J103KXJ1K
Manufacturer Murata Electronics
Series GCJ
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 10000 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 630V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Soft Termination
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive, Boardflex Sensitive
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.049" (1.25mm)