Sullins Connector Solutions GBC17DRTH-S93
Part No.:
GBC17DRTH-S93
Manufacturer:
Sullins Connector Solutions
Category:
Edgeboard Connectors
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudGBC17DRTH-S93.pdf
Description:
CONN EDGE DUAL FMALE 34POS 0.100
Manufacturer:
Sullins Connector Solutions
Series:
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Card Type:
Non Specified - Dual Edge
Gender:
Female
Number of Positions/Bay/Row:
17
Number of Positions:
34
Card Thickness:
0.093" (2.36mm)
Number of Rows:
2
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Read Out:
Dual
Features:
Mounting Type:
Through Hole
Termination:
Solder
Contact Material:
Phosphor Bronze
Contact Finish:
Gold
Contact Finish Thickness:
10.0µin (0.25µm)
Contact Type:
Full Bellows
Color:
Black
Flange Feature:
Top Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature:
-65°C ~ 125°C
Datasheet:
1. How to order GBC17DRTH-S93 on Chuangxin Cloud?
3. Are the GBC17DRTH-S93 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GBC17DRTH-S93?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of GBC17DRTH-S93.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image GBC17DRTH GBC17DRTH-S13 GBC17DRTH-S734 GBC17DRTH-S93
Part Number GBC17DRTH GBC17DRTH-S13 GBC17DRTH-S734 GBC17DRTH-S93
Series - - - -
Packaging Tray Tray Tray Tray
Product Status Active Active Active Active
Gender Female Female Female Female
Number of Positions/Bay/Row 17 17 17 17
Number of Positions 34 34 34 34
Card Thickness 0.093" (2.36mm) 0.093" (2.36mm) 0.093" (2.36mm) 0.093" (2.36mm)
Number of Rows 2 2 2 2
Pitch 0.100" (2.54mm) 0.100" (2.54mm) 0.100" (2.54mm) 0.100" (2.54mm)
Read Out Dual Dual Dual Dual
Features - - - -
Mounting Type Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
Termination Solder Solder Solder Solder
Contact Material Phosphor Bronze Phosphor Bronze Phosphor Bronze Phosphor Bronze
Contact Finish Gold Gold Gold Gold
Contact Finish Thickness 10.0µin (0.25µm) 10.0µin (0.25µm) 10.0µin (0.25µm) 10.0µin (0.25µm)
Contact Type Full Bellows Full Bellows Full Bellows Full Bellows
Color Black Black Black Black
Flange Feature Top Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia Top Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia Top Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia Top Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature -65°C ~ 125°C -65°C ~ 125°C -65°C ~ 125°C -65°C ~ 125°C