Sullins Connector Solutions GBC13DRYN-S93
Part No.:
GBC13DRYN-S93
Category:
Edgeboard Connectors
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudGBC13DRYN-S93.pdf
Description:
CONN EDGE DUAL FMALE 26POS 0.100
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Card Type:
Non Specified - Dual Edge
Gender:
Female
Number of Positions/Bay/Row:
13
Number of Positions:
26
Card Thickness:
0.093" (2.36mm)
Number of Rows:
2
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Read Out:
Dual
Features:
Mounting Type:
Through Hole
Termination:
Solder
Contact Material:
Phosphor Bronze
Contact Finish:
Gold
Contact Finish Thickness:
10.0µin (0.25µm)
Contact Type:
Full Bellows
Color:
Black
Flange Feature:
Operating Temperature:
-65°C ~ 125°C
Datasheet:
1. How to order GBC13DRYN-S93 on Chuangxin Cloud?
3. Are the GBC13DRYN-S93 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GBC13DRYN-S93?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of GBC13DRYN-S93.
Image GBC13DRYN GBC13DRYN-S13 GBC13DRYN-S734 GBC13DRYN-S93
Part Number GBC13DRYN GBC13DRYN-S13 GBC13DRYN-S734 GBC13DRYN-S93
Series - - - -
Packaging Tray Tray Tray Tray
Product Status Active Active Active Active
Gender Female Female Female Female
Number of Positions/Bay/Row 13 13 13 13
Number of Positions 26 26 26 26
Card Thickness 0.093" (2.36mm) 0.093" (2.36mm) 0.093" (2.36mm) 0.093" (2.36mm)
Number of Rows 2 2 2 2
Pitch 0.100" (2.54mm) 0.100" (2.54mm) 0.100" (2.54mm) 0.100" (2.54mm)
Read Out Dual Dual Dual Dual
Features - - - -
Mounting Type Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
Termination Solder Solder Solder Solder
Contact Material Phosphor Bronze Phosphor Bronze Phosphor Bronze Phosphor Bronze
Contact Finish Gold Gold Gold Gold
Contact Finish Thickness 10.0µin (0.25µm) 10.0µin (0.25µm) 10.0µin (0.25µm) 10.0µin (0.25µm)
Contact Type Full Bellows Full Bellows Full Bellows Full Bellows
Color Black Black Black Black
Flange Feature - - - -
Operating Temperature -65°C ~ 125°C -65°C ~ 125°C -65°C ~ 125°C -65°C ~ 125°C