Vishay Vitramon GA1812Y824JXBAT31G
Part No.:
GA1812Y824JXBAT31G
Datasheet:
Chuangxin CloudGA1812Y824JXBAT31G.pdf
Description:
CAP CER 0.82UF 100V X7R 1812
Capacitance:
0.82 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.086" (2.18mm)
Datasheet:
1. How to order GA1812Y824JXBAT31G on Chuangxin Cloud?
3. Are the GA1812Y824JXBAT31G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GA1812Y824JXBAT31G?
Image GA1812Y824JXBAT31G
Part Number GA1812Y824JXBAT31G
Product Status Active
Capacitance 0.82 µF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.086" (2.18mm)