Vishay Vitramon GA1812Y824JXAAT31G
Part No.:
GA1812Y824JXAAT31G
Datasheet:
Chuangxin CloudGA1812Y824JXAAT31G.pdf
Description:
CAP CER 0.82UF 50V X7R 1812
Capacitance:
0.82 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.086" (2.18mm)
Datasheet:
1. How to order GA1812Y824JXAAT31G on Chuangxin Cloud?
3. Are the GA1812Y824JXAAT31G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GA1812Y824JXAAT31G?
Image GA1812Y824JXAAT31G
Part Number GA1812Y824JXAAT31G
Product Status Active
Capacitance 0.82 µF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.086" (2.18mm)