Vishay Vitramon GA1210A561FBCAT31G
Part No.:
GA1210A561FBCAT31G
Datasheet:
Chuangxin CloudGA1210A561FBCAT31G.pdf
Description:
CAP CER 560PF 200V C0G/NP0 1210
Capacitance:
560 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
200V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.076" (1.94mm)
Datasheet:
1. How to order GA1210A561FBCAT31G on Chuangxin Cloud?
3. Are the GA1210A561FBCAT31G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GA1210A561FBCAT31G?
Image GA1210A561FBCAT31G
Part Number GA1210A561FBCAT31G
Product Status Active
Capacitance 560 pF
Tolerance ±1%
Voltage - Rated 200V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.076" (1.94mm)