Vishay Vitramon GA0805Y682MXBBP31G
Part No.:
GA0805Y682MXBBP31G
Datasheet:
Chuangxin CloudGA0805Y682MXBBP31G.pdf
Description:
CAP CER 6800PF 100V X7R 0805
Capacitance:
6800 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.057" (1.45mm)
Datasheet:
1. How to order GA0805Y682MXBBP31G on Chuangxin Cloud?
3. Are the GA0805Y682MXBBP31G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GA0805Y682MXBBP31G?
Image GA0805Y682MXBBP31G
Part Number GA0805Y682MXBBP31G
Product Status Active
Capacitance 6800 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)