Vishay Vitramon GA0603Y222MBXAT31G
Part No.:
GA0603Y222MBXAT31G
Datasheet:
Chuangxin CloudGA0603Y222MBXAT31G.pdf
Description:
CAP CER 2200PF 25V X7R 0603
Capacitance:
2200 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.038" (0.97mm)
Datasheet:
1. How to order GA0603Y222MBXAT31G on Chuangxin Cloud?
3. Are the GA0603Y222MBXAT31G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GA0603Y222MBXAT31G?
Image GA0603Y222MBXAT31G
Part Number GA0603Y222MBXAT31G
Product Status Active
Capacitance 2200 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.038" (0.97mm)