Vishay Vitramon GA0603Y183KXBAP31G
Part No.:
GA0603Y183KXBAP31G
Datasheet:
Chuangxin CloudGA0603Y183KXBAP31G.pdf
Description:
CAP CER 0.018UF 100V X7R 0603
Capacitance:
0.018 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.038" (0.97mm)
Datasheet:
1. How to order GA0603Y183KXBAP31G on Chuangxin Cloud?
3. Are the GA0603Y183KXBAP31G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GA0603Y183KXBAP31G?
Image GA0603Y183KXBAP31G
Part Number GA0603Y183KXBAP31G
Product Status Active
Capacitance 0.018 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.038" (0.97mm)