Vishay Vitramon GA0603Y153KXAAP31G
Part No.:
GA0603Y153KXAAP31G
Datasheet:
Chuangxin CloudGA0603Y153KXAAP31G.pdf
Description:
CAP CER 0.015UF 50V X7R 0603
Capacitance:
0.015 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.038" (0.97mm)
Datasheet:
1. How to order GA0603Y153KXAAP31G on Chuangxin Cloud?
3. Are the GA0603Y153KXAAP31G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GA0603Y153KXAAP31G?
Image GA0603Y153KXAAP31G
Part Number GA0603Y153KXAAP31G
Product Status Active
Capacitance 0.015 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.038" (0.97mm)