Vishay Vitramon GA0603Y152JXCAP31G
Part No.:
GA0603Y152JXCAP31G
Datasheet:
Chuangxin CloudGA0603Y152JXCAP31G.pdf
Description:
CAP CER 1500PF 200V X7R 0603
Capacitance:
1500 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
200V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.038" (0.97mm)
Datasheet:
1. How to order GA0603Y152JXCAP31G on Chuangxin Cloud?
3. Are the GA0603Y152JXCAP31G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GA0603Y152JXCAP31G?
Image GA0603Y152JXCAP31G
Part Number GA0603Y152JXCAP31G
Product Status Active
Capacitance 1500 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 200V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.038" (0.97mm)