Vishay Vitramon GA0603A471KXAAP31G
Part No.:
GA0603A471KXAAP31G
Datasheet:
Chuangxin CloudGA0603A471KXAAP31G.pdf
Description:
CAP CER 470PF 50V C0G/NP0 0603
Capacitance:
470 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.038" (0.97mm)
Datasheet:
1. How to order GA0603A471KXAAP31G on Chuangxin Cloud?
3. Are the GA0603A471KXAAP31G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GA0603A471KXAAP31G?
Image GA0603A471KXAAP31G
Part Number GA0603A471KXAAP31G
Product Status Active
Capacitance 470 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.038" (0.97mm)