Vishay Vitramon GA0402Y182JXJAP31G
Part No.:
GA0402Y182JXJAP31G
Datasheet:
Chuangxin CloudGA0402Y182JXJAP31G.pdf
Description:
CAP CER 1800PF 16V X7R 0402
Capacitance:
1800 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
16V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.024" (0.60mm)
Datasheet:
1. How to order GA0402Y182JXJAP31G on Chuangxin Cloud?
3. Are the GA0402Y182JXJAP31G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GA0402Y182JXJAP31G?
Image GA0402Y182JXJAP31G
Part Number GA0402Y182JXJAP31G
Product Status Active
Capacitance 1800 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.024" (0.60mm)