Vishay Vitramon GA0402Y182JXBAP31G
Part No.:
GA0402Y182JXBAP31G
Datasheet:
Chuangxin CloudGA0402Y182JXBAP31G.pdf
Description:
CAP CER 1800PF 100V X7R 0402
Capacitance:
1800 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.024" (0.60mm)
Datasheet:
1. How to order GA0402Y182JXBAP31G on Chuangxin Cloud?
3. Are the GA0402Y182JXBAP31G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GA0402Y182JXBAP31G?
Image GA0402Y182JXBAP31G
Part Number GA0402Y182JXBAP31G
Product Status Active
Capacitance 1800 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.024" (0.60mm)