Vishay Vitramon GA0402Y152JXXAC31G
Part No.:
GA0402Y152JXXAC31G
Datasheet:
Chuangxin CloudGA0402Y152JXXAC31G.pdf
Description:
CAP CER 1500PF 25V X7R 0402
Capacitance:
1500 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.024" (0.60mm)
Datasheet:
1. How to order GA0402Y152JXXAC31G on Chuangxin Cloud?
3. Are the GA0402Y152JXXAC31G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GA0402Y152JXXAC31G?
Image GA0402Y152JXXAC31G
Part Number GA0402Y152JXXAC31G
Product Status Active
Capacitance 1500 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.024" (0.60mm)