Vishay Vitramon GA0402Y152JXBAC31G
Part No.:
GA0402Y152JXBAC31G
Datasheet:
Chuangxin CloudGA0402Y152JXBAC31G.pdf
Description:
CAP CER 1500PF 100V X7R 0402
Capacitance:
1500 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.024" (0.60mm)
Datasheet:
1. How to order GA0402Y152JXBAC31G on Chuangxin Cloud?
3. Are the GA0402Y152JXBAC31G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GA0402Y152JXBAC31G?
Image GA0402Y152JXBAC31G
Part Number GA0402Y152JXBAC31G
Product Status Active
Capacitance 1500 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.024" (0.60mm)