Vishay Vitramon GA0402Y122JXAAP31G
Part No.:
GA0402Y122JXAAP31G
Datasheet:
Chuangxin CloudGA0402Y122JXAAP31G.pdf
Description:
CAP CER 1200PF 50V X7R 0402
Capacitance:
1200 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.024" (0.60mm)
Datasheet:
1. How to order GA0402Y122JXAAP31G on Chuangxin Cloud?
3. Are the GA0402Y122JXAAP31G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GA0402Y122JXAAP31G?
Image GA0402Y122JXAAP31G
Part Number GA0402Y122JXAAP31G
Product Status Active
Capacitance 1200 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.024" (0.60mm)