Amphenol ICC (Commercial Products) G832MB111205222HR
Part No.:
G832MB111205222HR
Datasheet:
Chuangxin CloudG832MB111205222HR.pdf
Description:
CONN PLUG 120POS SMD GOLD
Connector Type:
Plug, Outer Shroud Contacts
Number of Positions:
120
Pitch:
0.031" (0.80mm)
Height Above Board:
0.303" (7.70mm)
Datasheet:
1. How to order G832MB111205222HR on Chuangxin Cloud?
3. Are the G832MB111205222HR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of G832MB111205222HR?
Image G832MB111205222HR
Part Number G832MB111205222HR
Product Status Active
Connector Type Plug, Outer Shroud Contacts
Number of Positions 120
Pitch 0.031" (0.80mm)
Mated Stacking Heights -
Height Above Board 0.303" (7.70mm)