Amphenol ICC (Commercial Products) G832MB011206222HR
Part No.:
G832MB011206222HR
Datasheet:
Chuangxin CloudG832MB011206222HR.pdf
Description:
CONN RCPT 120POS SMD GOLD
Connector Type:
Receptacle, Center Strip Contacts
Number of Positions:
120
Pitch:
0.031" (0.80mm)
Height Above Board:
0.461" (11.70mm)
Datasheet:
1. How to order G832MB011206222HR on Chuangxin Cloud?
3. Are the G832MB011206222HR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of G832MB011206222HR?
Image G832MB011206222HR
Part Number G832MB011206222HR
Product Status Active
Connector Type Receptacle, Center Strip Contacts
Number of Positions 120
Pitch 0.031" (0.80mm)
Mated Stacking Heights -
Height Above Board 0.461" (11.70mm)