Amphenol ICC (Commercial Products) G832MB011005222HR
Part No.:
G832MB011005222HR
Manufacturer:
Amphenol ICC (Commercial Products)
Category:
Arrays, Edge Type, Mezzanine (Board to Board)
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudG832MB011005222HR.pdf
Description:
CONN RCPT 100POS SMD GOLD
Manufacturer:
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Connector Type:
Receptacle, Center Strip Contacts
Number of Positions:
100
Pitch:
0.031" (0.80mm)
Number of Rows:
2
Mounting Type:
Surface Mount
Features:
Contact Finish:
Gold
Contact Finish Thickness:
30.0µin (0.76µm)
Mated Stacking Heights:
Height Above Board:
0.303" (7.70mm)
Datasheet:
1. How to order G832MB011005222HR on Chuangxin Cloud?
3. Are the G832MB011005222HR price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of G832MB011005222HR?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image G832MB011005222HR
Part Number G832MB011005222HR
Manufacturer Amphenol ICC (Commercial Products)
Series -
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Connector Type Receptacle, Center Strip Contacts
Number of Positions 100
Pitch 0.031" (0.80mm)
Number of Rows 2
Mounting Type Surface Mount
Features -
Contact Finish Gold
Contact Finish Thickness 30.0µin (0.76µm)
Mated Stacking Heights -
Height Above Board 0.303" (7.70mm)