Hirose Electric Co Ltd FX4B1-32P-1.27SV(71)
Part No.:
FX4B1-32P-1.27SV(71)
Manufacturer:
Hirose Electric Co Ltd
Category:
Arrays, Edge Type, Mezzanine (Board to Board)
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudFX4B1-32P-1.27SV(71).pdf
Description:
CONN HDR 32POS SMD GOLD
Manufacturer:
Hirose Electric Co Ltd
Series:
FX4
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Connector Type:
Header, Outer Shroud Contacts
Number of Positions:
32
Pitch:
0.050" (1.27mm)
Number of Rows:
2
Mounting Type:
Surface Mount
Features:
Board Guide
Contact Finish:
Gold
Contact Finish Thickness:
8.00µin (0.203µm)
Mated Stacking Heights:
Height Above Board:
0.197" (5.00mm)
Datasheet:
1. How to order FX4B1-32P-1.27SV(71) on Chuangxin Cloud?
3. Are the FX4B1-32P-1.27SV(71) price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of FX4B1-32P-1.27SV(71)?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Series FX4 FX4 FX4 FX4 FX4
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Product Status Active Active Active Active Active
Number of Positions 32 32 32 32 32
Pitch 0.050" (1.27mm) 0.050" (1.27mm) 0.050" (1.27mm) 0.050" (1.27mm) 0.050" (1.27mm)
Number of Rows 2 2 2 2 2
Mounting Type Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Features Board Guide Board Guide Board Guide Board Guide Board Guide
Contact Finish Gold Gold Gold Gold Gold
Height Above Board 0.197" (5.00mm) 0.197" (5.00mm) 0.197" (5.00mm) 0.197" (5.00mm) 0.197" (5.00mm)