Hirose Electric Co Ltd FX11B-100P-SV(21)
Part No.:
FX11B-100P-SV(21)
Datasheet:
Chuangxin CloudFX11B-100P-SV(21).pdf
Description:
CONN HDR 100POS SMD GOLD
Series:
FX11
Number of Positions:
100
Pitch:
0.020" (0.50mm)
Features:
Solder Retention
Contact Finish Thickness:
4.00µin (0.100µm)
Mated Stacking Heights:
2.5mm
Height Above Board:
0.084" (2.13mm)
Datasheet:
1. How to order FX11B-100P-SV(21) on Chuangxin Cloud?
3. Are the FX11B-100P-SV(21) price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of FX11B-100P-SV(21)?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image FX11B-100P-SV(21) FX11B-100S-SV(22) FX11B-100P-SV0.5 FX11B-80P/8-SV0.5(71) FX11B-80S/8-SV(71)
Series FX11 FX11 FX11 FX11 FX11
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active Active
Number of Positions 100 100 100 100 100
Pitch 0.020" (0.50mm) 0.020" (0.50mm) 0.020" (0.50mm) 0.020" (0.50mm) 0.020" (0.50mm)
Number of Rows 2 2 2 2 2
Mounting Type Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Features Solder Retention Solder Retention Solder Retention Solder Retention Solder Retention
Contact Finish Gold Gold Gold Gold Gold
Mated Stacking Heights 2.5mm 2.5mm 2.5mm 2.5mm 2.5mm
Height Above Board 0.084" (2.13mm) 0.084" (2.13mm) 0.084" (2.13mm) 0.084" (2.13mm) 0.084" (2.13mm)