Fairview Microwave FMCA1188-12
Part No.:
FMCA1188-12
Description:
COAX CBL RP-SMA TO RP-SMA
Style:
RP-SMA to RP-SMA
1st Connector:
RP-SMA Plug
1st Contact Gender:
Female
2nd Connector:
RP-SMA Plug
2nd Contact Gender:
Female
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
LMR 240
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
6 GHz
Color:
Black
Features:
Operating Temperature:
Grade:
Qualification:
1. How to order FMCA1188-12 on Chuangxin Cloud?
3. Are the FMCA1188-12 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of FMCA1188-12?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of FMCA1188-12.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image FMCA1188-12 FMCA1188LF-12
Part Number FMCA1188-12 FMCA1188LF-12
Manufacturer Fairview Microwave Fairview Microwave
Series - -
Packaging Bag Bag
Product Status Active Active
Style RP-SMA to RP-SMA RP-SMA to RP-SMA
1st Connector RP-SMA Plug RP-SMA Plug
1st Contact Gender Female Female
1st Connector Mounting Type Free Hanging (In-Line) Free Hanging (In-Line)
2nd Connector RP-SMA Plug RP-SMA Plug
2nd Contact Gender Female Female
2nd Connector Mounting Type Free Hanging (In-Line) Free Hanging (In-Line)
Length 12.00" (304.80mm) 12.00" (304.80mm)
Cable Type LMR 240 LMR 240
Cable Impedance 50 Ohms 50 Ohms
Connector Impedance 50 Ohms 50 Ohms
Overall Impedance 50 Ohms 50 Ohms
Frequency - Max 6 GHz 6 GHz