Bivar Inc. FLP2V18.0-UG
Part No.:
FLP2V18.0-UG
Manufacturer:
Bivar Inc.
Category:
Light Pipes
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudFLP2V18.0-UG.pdf
Description:
LIGHT PIPE ASSY
Manufacturer:
Bivar Inc.
Series:
Flp
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Color:
Green
Configuration:
Single
Type:
Flexible 18" (457.2mm)
Mounting Type:
Board/Panel Mount, Press Fit
Lens Style:
Round with Domed Top
Lens Size:
5.08mm
Datasheet:
1. How to order FLP2V18.0-UG on Chuangxin Cloud?
3. Are the FLP2V18.0-UG price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of FLP2V18.0-UG?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of FLP2V18.0-UG.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image FLP2V18.0-SG FLP2V18.0-UG
Part Number FLP2V18.0-SG FLP2V18.0-UG
Manufacturer Bivar Inc. Bivar Inc.
Series Flp Flp
Packaging Bag Bag
Product Status Active Active
Color Green Green
Configuration Single Single
Type Flexible 18" (457.2mm) Flexible 18" (457.2mm)
Mounting Type Board/Panel Mount, Press Fit Board/Panel Mount, Press Fit
Lens Style Round with Domed Top Round with Domed Top
Lens Size 5.08mm 5.08mm