KYOCERA AVX F931D107MNCAJ6
Part No.:
F931D107MNCAJ6
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Tantalum Capacitors
Package:
2917 (7343 Metric)
Description:
CAP TANT 100UF
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
F93-AJ6
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
100 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
20 V
Type:
Molded
ESR (Equivalent Series Resistance):
500mOhm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 125°C
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.118" (3.00mm)
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
N
Ratings:
AEC-Q200
Features:
Automotive
Failure Rate:
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q200
1. How to order F931D107MNCAJ6 on Chuangxin Cloud?
3. Are the F931D107MNCAJ6 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of F931D107MNCAJ6?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image F931D107MNCAJ6
Part Number F931D107MNCAJ6
Manufacturer KYOCERA AVX
Series F93-AJ6
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Capacitance 100 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 20 V
Type Molded
ESR (Equivalent Series Resistance) 500mOhm @ 100kHz
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)