KEMET F881BC103M300A
Part No.:
F881BC103M300A
Datasheet:
Chuangxin CloudF881BC103M300A.pdf
Description:
CAP FILM POLYPROP RAD Y2
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±20%
Voltage Rating - AC:
300V
Voltage Rating - DC:
1000V (1kV)
Operating Temperature:
-40°C ~ 110°C
Size / Dimension:
0.709" L x 0.197" W (18.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.433" (11.00mm)
Lead Spacing:
0.591" (15.00mm)
Datasheet:
1. How to order F881BC103M300A on Chuangxin Cloud?
3. Are the F881BC103M300A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of F881BC103M300A?
Image F881BC103M300A
Part Number F881BC103M300A
Manufacturer KEMET
Package/Case Radial
Capacitance 10000 pF
Tolerance ±20%
Voltage Rating - AC 300V
Voltage Rating - DC 1000V (1kV)
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Operating Temperature -40°C ~ 110°C
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.709" L x 0.197" W (18.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.433" (11.00mm)
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.591" (15.00mm)