KEMET F881BB822K300Z
Part No.:
F881BB822K300Z
Datasheet:
Chuangxin CloudF881BB822K300Z.pdf
Description:
CAP FILM POLYPROP RAD Y2
Capacitance:
8200 pF
Tolerance:
±10%
Voltage Rating - AC:
300V
Voltage Rating - DC:
1000V (1kV)
Operating Temperature:
-40°C ~ 110°C
Size / Dimension:
0.709" L x 0.157" W (18.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max):
0.394" (10.00mm)
Lead Spacing:
0.591" (15.00mm)
Datasheet:
1. How to order F881BB822K300Z on Chuangxin Cloud?
3. Are the F881BB822K300Z price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of F881BB822K300Z?
Image F881BB822K300Z
Part Number F881BB822K300Z
Manufacturer KEMET
Package/Case Radial
Capacitance 8200 pF
Tolerance ±10%
Voltage Rating - AC 300V
Voltage Rating - DC 1000V (1kV)
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Operating Temperature -40°C ~ 110°C
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.709" L x 0.157" W (18.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max) 0.394" (10.00mm)
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.591" (15.00mm)