KEMET F881BB822J300A
Part No.:
F881BB822J300A
Datasheet:
Chuangxin CloudF881BB822J300A.pdf
Description:
8200PF 300V
Capacitance:
8200 pF
Tolerance:
±5%
Voltage Rating - AC:
300V
Voltage Rating - DC:
1000V (1kV)
Operating Temperature:
-40°C ~ 110°C
Size / Dimension:
0.709" L x 0.157" W (18.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max):
0.394" (10.00mm)
Lead Spacing:
0.591" (15.00mm)
Datasheet:
1. How to order F881BB822J300A on Chuangxin Cloud?
3. Are the F881BB822J300A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of F881BB822J300A?
Image F881BB822J300A
Part Number F881BB822J300A
Manufacturer KEMET
Package/Case Radial
Capacitance 8200 pF
Tolerance ±5%
Voltage Rating - AC 300V
Voltage Rating - DC 1000V (1kV)
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Operating Temperature -40°C ~ 110°C
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.709" L x 0.157" W (18.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max) 0.394" (10.00mm)
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.591" (15.00mm)