KEMET F881BB332M300L
Part No.:
F881BB332M300L
Datasheet:
Chuangxin CloudF881BB332M300L.pdf
Capacitance:
3300 pF
Tolerance:
±20%
Voltage Rating - AC:
300V
Voltage Rating - DC:
1000V (1kV)
Operating Temperature:
-40°C ~ 110°C
Size / Dimension:
0.709" L x 0.157" W (18.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max):
0.394" (10.00mm)
Lead Spacing:
0.591" (15.00mm)
Datasheet:
1. How to order F881BB332M300L on Chuangxin Cloud?
3. Are the F881BB332M300L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of F881BB332M300L?
Image F881BB332M300L
Part Number F881BB332M300L
Manufacturer KEMET
Package/Case Radial
Capacitance 3300 pF
Tolerance ±20%
Voltage Rating - AC 300V
Voltage Rating - DC 1000V (1kV)
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Operating Temperature -40°C ~ 110°C
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.709" L x 0.157" W (18.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max) 0.394" (10.00mm)
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.591" (15.00mm)