KEMET F871BC473M330R
Part No.:
F871BC473M330R
Datasheet:
Chuangxin CloudF871BC473M330R.pdf
Capacitance:
0.047 µF
Tolerance:
±20%
Voltage Rating - AC:
330V
Voltage Rating - DC:
800V
Operating Temperature:
-40°C ~ 110°C
Size / Dimension:
0.709" L x 0.197" W (18.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.433" (11.00mm)
Lead Spacing:
0.591" (15.00mm)
Datasheet:
1. How to order F871BC473M330R on Chuangxin Cloud?
3. Are the F871BC473M330R price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of F871BC473M330R?
Image F871BC473M330R
Part Number F871BC473M330R
Manufacturer KEMET
Package/Case Radial
Capacitance 0.047 µF
Tolerance ±20%
Voltage Rating - AC 330V
Voltage Rating - DC 800V
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Operating Temperature -40°C ~ 110°C
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.709" L x 0.197" W (18.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.433" (11.00mm)
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.591" (15.00mm)