KEMET F871BB682M330L
Part No.:
F871BB682M330L
Datasheet:
Chuangxin CloudF871BB682M330L.pdf
Capacitance:
6800 pF
Tolerance:
±20%
Voltage Rating - AC:
330V
Voltage Rating - DC:
800V
Operating Temperature:
-40°C ~ 110°C
Size / Dimension:
0.709" L x 0.157" W (18.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max):
0.394" (10.00mm)
Lead Spacing:
0.591" (15.00mm)
Datasheet:
1. How to order F871BB682M330L on Chuangxin Cloud?
3. Are the F871BB682M330L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of F871BB682M330L?
Image F871BB682M330L
Part Number F871BB682M330L
Manufacturer KEMET
Package/Case Radial
Capacitance 6800 pF
Tolerance ±20%
Voltage Rating - AC 330V
Voltage Rating - DC 800V
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Operating Temperature -40°C ~ 110°C
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.709" L x 0.157" W (18.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max) 0.394" (10.00mm)
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.591" (15.00mm)