KEMET F871BB272M330R
Part No.:
F871BB272M330R
Datasheet:
Chuangxin CloudF871BB272M330R.pdf
Capacitance:
2700 pF
Tolerance:
±20%
Voltage Rating - AC:
330V
Voltage Rating - DC:
800V
Operating Temperature:
-40°C ~ 110°C
Size / Dimension:
0.709" L x 0.157" W (18.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max):
0.394" (10.00mm)
Lead Spacing:
0.591" (15.00mm)
Datasheet:
1. How to order F871BB272M330R on Chuangxin Cloud?
3. Are the F871BB272M330R price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of F871BB272M330R?
Image F871BB272M330R
Part Number F871BB272M330R
Manufacturer KEMET
Package/Case Radial
Capacitance 2700 pF
Tolerance ±20%
Voltage Rating - AC 330V
Voltage Rating - DC 800V
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Operating Temperature -40°C ~ 110°C
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.709" L x 0.157" W (18.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max) 0.394" (10.00mm)
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.591" (15.00mm)