KEMET F871BB103M330A
Part No.:
F871BB103M330A
Datasheet:
Chuangxin CloudF871BB103M330A.pdf
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±20%
Voltage Rating - AC:
330V
Voltage Rating - DC:
800V
Operating Temperature:
-40°C ~ 110°C
Size / Dimension:
0.709" L x 0.157" W (18.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max):
0.394" (10.00mm)
Lead Spacing:
0.591" (15.00mm)
Datasheet:
1. How to order F871BB103M330A on Chuangxin Cloud?
3. Are the F871BB103M330A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of F871BB103M330A?
Image F871BB103M330A
Part Number F871BB103M330A
Manufacturer KEMET
Package/Case Radial
Capacitance 10000 pF
Tolerance ±20%
Voltage Rating - AC 330V
Voltage Rating - DC 800V
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Operating Temperature -40°C ~ 110°C
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.709" L x 0.157" W (18.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max) 0.394" (10.00mm)
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.591" (15.00mm)