JST Sales America Inc. F34FFC-12V-K
Part No.:
F34FFC-12V-K
Manufacturer:
JST Sales America Inc.
Category:
Rectangular Connector Housings
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudF34FFC-12V-K.pdf
Description:
CONN RCPT HSG 12POS 3.81MM
Manufacturer:
JST Sales America Inc.
Series:
JFA
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Connector Type:
Receptacle
Contact Type:
Female Socket
Number of Positions:
12
Pitch:
0.150" (3.81mm)
Number of Rows:
4
Row Spacing:
0.200" (5.08mm)
Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
Contact Termination:
Crimp
Fastening Type:
Locking Ramp
Color:
Black
Features:
Insulation Material:
Polybutylene Terephthalate (PBT), Glass Filled
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Datasheet:
1. How to order F34FFC-12V-K on Chuangxin Cloud?
3. Are the F34FFC-12V-K price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of F34FFC-12V-K?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of F34FFC-12V-K.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image F34FFC-12V-K
Part Number F34FFC-12V-K
Manufacturer JST Sales America Inc.
Series JFA
Packaging Bulk
Product Status Active
Connector Type Receptacle
Contact Type Female Socket
Number of Positions 12
Pitch 0.150" (3.81mm)
Number of Rows 4
Row Spacing 0.200" (5.08mm)
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Contact Termination Crimp
Fastening Type Locking Ramp
Color Black
Features -
Insulation Material Polybutylene Terephthalate (PBT), Glass Filled
Operating Temperature -55°C ~ 105°C