Micro Commercial Co ESDSLC12VLB-TP
Part No.:
ESDSLC12VLB-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Package:
0402 (1006 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudESDSLC12VLB-TP.pdf
Description:
ESD,12V,DFN1006-2
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Package/Case:
0402 (1006 Metric)
Product Status:
Active
Bidirectional Channels:
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
12V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
13.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
32V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
2.5A (8/20µs)
Power - Peak Pulse:
80W
Power Line Protection:
No
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
0.25pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C (TJ)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
2-DFN1006
Datasheet:
1. How to order ESDSLC12VLB-TP on Chuangxin Cloud?
3. Are the ESDSLC12VLB-TP price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ESDSLC12VLB-TP?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image ESDSLC12VLB-TP
Part Number ESDSLC12VLB-TP
Manufacturer Micro Commercial Co
Package/Case 0402 (1006 Metric)
Series -
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels -
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 12V (Max)
Voltage - Breakdown (Min) 13.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 32V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 2.5A (8/20µs)
Power - Peak Pulse 80W
Power Line Protection No
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency 0.25pF @ 1MHz
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TJ)