Micro Commercial Co ESDLC12VD3-TP
Part No.:
ESDLC12VD3-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Package:
SC-76, SOD-323
Datasheet:
Chuangxin CloudESDLC12VD3-TP.pdf
Description:
TVS DIODE 12VWM 28.6VC SOD323
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Package/Case:
SC-76, SOD-323
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Unidirectional Channels:
1
Bidirectional Channels:
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
12V
Voltage - Breakdown (Min):
13.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
28.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
11A (8/20µs)
Power - Peak Pulse:
350W
Capacitance @ Frequency:
3pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package:
SOD-323
Datasheet:
1. How to order ESDLC12VD3-TP on Chuangxin Cloud?
3. Are the ESDLC12VD3-TP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ESDLC12VD3-TP?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ESDLC12VD3-TP.
Image ESDLC12VD3B-TP ESDLC12VD3-TP
Part Number ESDLC12VD3B-TP ESDLC12VD3-TP
Manufacturer Micro Commercial Co Micro Commercial Co
Package/Case SC-76, SOD-323 SC-76, SOD-323
Series - -
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete Obsolete
Type Zener Zener
Unidirectional Channels 1 1
Bidirectional Channels - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 12V 12V
Voltage - Breakdown (Min) 13.3V 13.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 28.6V 28.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 11A (8/20µs) 11A (8/20µs)
Power - Peak Pulse 350W 350W
Power Line Protection No No
Applications General Purpose General Purpose
Capacitance @ Frequency 3pF @ 1MHz 3pF @ 1MHz
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)