STMicroelectronics ESDALC6V1F2
Part No.:
ESDALC6V1F2
Manufacturer:
STMicroelectronics
Package:
5-WFBGA, FCBGA
Description:
TVS DIODE 3VWM 5FLIPCHIP
Manufacturer:
STMicroelectronics
Package/Case:
5-WFBGA, FCBGA
Series:
ESDA, TRANSIL™
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Unidirectional Channels:
4
Bidirectional Channels:
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
3V
Voltage - Breakdown (Min):
6.1V
Power - Peak Pulse:
25W
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C (TJ)
Supplier Device Package:
5-FlipChip (1.32x0.95)
1. How to order ESDALC6V1F2 on Chuangxin Cloud?
3. Are the ESDALC6V1F2 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ESDALC6V1F2?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ESDALC6V1F2.
Image ESDALC6V1F2
Part Number ESDALC6V1F2
Manufacturer STMicroelectronics
Package/Case 5-WFBGA, FCBGA
Series ESDA, TRANSIL™
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Type Zener
Unidirectional Channels 4
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 3V
Voltage - Breakdown (Min) 6.1V
Power - Peak Pulse 25W
Power Line Protection No
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)