STMicroelectronics ESDALC12-1T2
Part No.:
ESDALC12-1T2
Manufacturer:
STMicroelectronics
Category:
TVS Diodes
Package:
SOD-882
Datasheet:
Chuangxin CloudESDALC12-1T2.pdf
Description:
TVS DIODE 10VWM 20VC SOD882
Manufacturer:
STMicroelectronics
Package/Case:
SOD-882
Series:
ESDA, TRANSIL™
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
1
Bidirectional Channels:
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
10V
Voltage - Breakdown (Min):
12V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
20V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
2A (8/20µs)
Power - Peak Pulse:
50W
Power Line Protection:
No
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
15pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C (TJ)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
SOD-882T
Datasheet:
1. How to order ESDALC12-1T2 on Chuangxin Cloud?
3. Are the ESDALC12-1T2 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ESDALC12-1T2?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ESDALC12-1T2.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image ESDALC12-1T2
Part Number ESDALC12-1T2
Manufacturer STMicroelectronics
Package/Case SOD-882
Series ESDA, TRANSIL™
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels 1
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 10V
Voltage - Breakdown (Min) 12V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 20V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 2A (8/20µs)
Power - Peak Pulse 50W
Power Line Protection No
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency 15pF @ 1MHz
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)