STMicroelectronics ESDA6V1U1
Part No.:
ESDA6V1U1
Manufacturer:
STMicroelectronics
Package:
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Datasheet:
Chuangxin CloudESDA6V1U1.pdf
Description:
TVS DIODE 5VWM 8-SOIC
Manufacturer:
STMicroelectronics
Package/Case:
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Series:
ESDA, TRANSIL™
Packaging:
Tube
Product Status:
Obsolete
Unidirectional Channels:
6
Bidirectional Channels:
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
5V
Voltage - Breakdown (Min):
6.1V
Power - Peak Pulse:
200W
Supplier Device Package:
8-SOIC
Datasheet:
Chuangxin CloudESDA6V1U1.pdf
1. How to order ESDA6V1U1 on Chuangxin Cloud?
3. Are the ESDA6V1U1 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ESDA6V1U1?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ESDA6V1U1.
7.How to contact us to get technical supports, such as ESDA6V1U1 pin diagram, ESDA6V1U1 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image ESDA6V1U1RL ESDA6V1U1
Part Number ESDA6V1U1RL ESDA6V1U1
Manufacturer STMicroelectronics STMicroelectronics
Package/Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Series ESDA, TRANSIL™ ESDA, TRANSIL™
Packaging Tube Tube
Product Status Obsolete Obsolete
Type Zener Zener
Unidirectional Channels 6 6
Bidirectional Channels - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 5V 5V
Voltage - Breakdown (Min) 6.1V 6.1V
Power - Peak Pulse 200W 200W