Micro Commercial Co ESD24VD5-TP
Part No.:
ESD24VD5-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Category:
TVS Diodes
Package:
SC-79, SOD-523
Datasheet:
Chuangxin CloudESD24VD5-TP.pdf
Description:
TVS DIODE 24VWM 44VC SOD523
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Package/Case:
SC-79, SOD-523
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
1
Bidirectional Channels:
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
24V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
44V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
7.5A (8/20µs)
Power - Peak Pulse:
330W
Power Line Protection:
No
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
36pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
SOD-523
Datasheet:
Chuangxin CloudESD24VD5-TP.pdf
1. How to order ESD24VD5-TP on Chuangxin Cloud?
3. Are the ESD24VD5-TP price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ESD24VD5-TP?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ESD24VD5-TP.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image ESD24VD5-TP ESD24VD5HE3-TP
Part Number ESD24VD5-TP ESD24VD5HE3-TP
Manufacturer Micro Commercial Co Micro Commercial Co
Package/Case SC-79, SOD-523 SC-79, SOD-523
Series - -
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Type Zener Zener
Unidirectional Channels 1 1
Bidirectional Channels - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 24V (Max) 24V (Max)
Voltage - Breakdown (Min) 26.7V 26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 44V 44V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 7.5A (8/20µs) 7.5A (8/20µs)
Power - Peak Pulse 330W 330W
Power Line Protection No No
Applications General Purpose General Purpose
Capacitance @ Frequency 36pF @ 1MHz 36pF @ 1MHz
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)