Micro Commercial Co ESD1551P4-TP
Part No.:
ESD1551P4-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Category:
TVS Diodes
Package:
3-UDFN Exposed Pad
Datasheet:
Chuangxin CloudESD1551P4-TP.pdf
Description:
ESD,15V,DFN2020-3L
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Package/Case:
3-UDFN Exposed Pad
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
1
Bidirectional Channels:
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
15V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
15.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
28V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
160A (8/20µs)
Power - Peak Pulse:
4500W (4.5kW)
Power Line Protection:
No
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
1250pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C (TJ)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
DFN2020-3L
Datasheet:
1. How to order ESD1551P4-TP on Chuangxin Cloud?
3. Are the ESD1551P4-TP price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ESD1551P4-TP?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ESD1551P4-TP.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image ESD1551P4-TP
Part Number ESD1551P4-TP
Manufacturer Micro Commercial Co
Package/Case 3-UDFN Exposed Pad
Series -
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels 1
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 15V (Max)
Voltage - Breakdown (Min) 15.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 28V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 160A (8/20µs)
Power - Peak Pulse 4500W (4.5kW)
Power Line Protection No
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency 1250pF @ 1MHz
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TJ)