Amphenol Anytek ES0901500000G
Part No.:
ES0901500000G
Manufacturer:
Amphenol Anytek
Category:
Wire to Board
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudES0901500000G.pdf
Description:
TERM BLK 9POS TOP ENTRY 5MM PCB
Manufacturer:
Amphenol Anytek
Series:
ES
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Number of Levels:
1
Positions Per Level:
9
Pitch:
0.197" (5.00mm)
Mating Orientation:
Vertical with Board
Current:
15 A
Voltage:
300 V
Wire Gauge:
14-30 AWG
Mounting Type:
Through Hole
Wire Termination:
Screw - Rising Cage Clamp
Features:
Interlocking (Side)
Color:
Green
Datasheet:
1. How to order ES0901500000G on Chuangxin Cloud?
3. Are the ES0901500000G price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ES0901500000G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ES0901500000G.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image ES0901500000G
Part Number ES0901500000G
Manufacturer Amphenol Anytek
Series ES
Packaging Bulk
Product Status Active
Number of Levels 1
Positions Per Level 9
Pitch 0.197" (5.00mm)
Mating Orientation Vertical with Board
Current 15 A
Voltage 300 V