Panasonic Electronic Components ELC11D150F
Part No.:
ELC11D150F
Manufacturer:
Panasonic Electronic Components
Category:
Fixed Inductors
Package:
Radial, Vertical Cylinder
Datasheet:
Chuangxin CloudELC11D150F.pdf
Description:
FIXED IND 15UH 3.3A 33 MOHM TH
Manufacturer:
Series:
ELC11D
Package/Case:
Radial, Vertical Cylinder
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Type:
Drum Core, Wirewound
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
15 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
3.3 A
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
33mOhm
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
Operating Temperature:
Inductance Frequency - Test:
10 kHz
Features:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
Radial Lead
Size / Dimension:
0.453" Dia (11.50mm)
Height - Seated (Max):
0.547" (13.90mm)
Datasheet:
Chuangxin CloudELC11D150F.pdf
1. How to order ELC11D150F on Chuangxin Cloud?
3. Are the ELC11D150F price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ELC11D150F?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ELC11D150F.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as ELC11D150F pin diagram, ELC11D150F datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image ELC11D150F
Part Number ELC11D150F
Manufacturer Panasonic Electronic Components
Series ELC11D
Package/Case Radial, Vertical Cylinder
Packaging Bulk
Product Status Obsolete
Type Drum Core, Wirewound
Material - Core Ferrite
Inductance 15 µH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 3.3 A
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 33mOhm
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant -
Ratings -
Operating Temperature -
Inductance Frequency - Test 10 kHz
Features -
Mounting Type Through Hole
Supplier Device Package Radial Lead
Size / Dimension 0.453" Dia (11.50mm)
Height - Seated (Max) 0.547" (13.90mm)