Sullins Connector Solutions ECC22HEYS
Part No.:
ECC22HEYS
Description:
CONN EDGE DUAL FMALE 22POS 0.100
Number of Positions:
22
Card Thickness:
0.062" (1.57mm)
Number of Rows:
1
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Read Out:
Single
Features:
Mounting Type:
Through Hole
Termination:
Solder
Contact Type:
Cantilever
Color:
Flange Feature:
Side Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature:
-65°C ~ 125°C
1. How to order ECC22HEYS on Chuangxin Cloud?
3. Are the ECC22HEYS price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ECC22HEYS?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ECC22HEYS.
7.How to contact us to get technical supports, such as ECC22HEYS pin diagram, ECC22HEYS datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image ECC22HEYS
Part Number ECC22HEYS
Manufacturer Sullins Connector Solutions
Series -
Packaging Tray
Product Status Active
Card Type Non Specified - Dual Edge
Gender Female
Number of Positions/Bay/Row -
Number of Positions 22
Card Thickness 0.062" (1.57mm)
Number of Rows 1
Pitch 0.100" (2.54mm)
Read Out Single
Features -
Mounting Type Through Hole
Termination Solder
Contact Material Phosphor Bronze
Contact Finish Gold
Contact Finish Thickness 30.0µin (0.76µm)
Contact Type Cantilever
Color -
Flange Feature Side Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature -65°C ~ 125°C