Sullins Connector Solutions EBC15DRTI-S93
Part No.:
EBC15DRTI-S93
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudEBC15DRTI-S93.pdf
Description:
CONN EDGE DUAL FMALE 30POS 0.100
Number of Positions/Bay/Row:
15
Number of Positions:
30
Card Thickness:
0.093" (2.36mm)
Number of Rows:
2
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Read Out:
Dual
Contact Type:
Full Bellows
Color:
Blue
Flange Feature:
Top Mount Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature:
-65°C ~ 125°C
Datasheet:
1. How to order EBC15DRTI-S93 on Chuangxin Cloud?
3. Are the EBC15DRTI-S93 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of EBC15DRTI-S93?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of EBC15DRTI-S93.
Image EBC15DRTI EBC15DRTI-S13 EBC15DRTI-S734 EBC15DRTI-S93
Part Number EBC15DRTI EBC15DRTI-S13 EBC15DRTI-S734 EBC15DRTI-S93
Series - - - -
Packaging Tray Tray Tray Tray
Product Status Active Active Active Active
Gender Female Female Female Female
Number of Positions/Bay/Row 15 15 15 15
Number of Positions 30 30 30 30
Card Thickness 0.093" (2.36mm) 0.093" (2.36mm) 0.093" (2.36mm) 0.093" (2.36mm)
Number of Rows 2 2 2 2
Pitch 0.100" (2.54mm) 0.100" (2.54mm) 0.100" (2.54mm) 0.100" (2.54mm)
Read Out Dual Dual Dual Dual
Features - - - -
Mounting Type Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
Termination Solder Solder Solder Solder
Contact Material Phosphor Bronze Phosphor Bronze Phosphor Bronze Phosphor Bronze
Contact Finish Gold Gold Gold Gold
Contact Finish Thickness 10.0µin (0.25µm) 10.0µin (0.25µm) 10.0µin (0.25µm) 10.0µin (0.25µm)
Contact Type Full Bellows Full Bellows Full Bellows Full Bellows
Color Blue Blue Blue Blue
Operating Temperature -65°C ~ 125°C -65°C ~ 125°C -65°C ~ 125°C -65°C ~ 125°C