Littelfuse Inc. DSTF20150CR
Part No.:
DSTF20150CR
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Category:
Diode Arrays
Package:
TO-220-3 Full Pack, Isolated Tab
Datasheet:
Chuangxin CloudDSTF20150CR.pdf
Description:
DIODE ARR SCHOTTKY 150V ITO220AB
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Series:
Package/Case:
Packaging:
Tube
Product Status:
Active
Diode Configuration:
1 Pair Common Anode
Technology:
Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
150 V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode):
10A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
1.2 V @ 10 A
Speed:
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr):
Current - Reverse Leakage @ Vr:
150 µA @ 150 V
Operating Temperature - Junction:
-55°C ~ 150°C
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
ITO-220AB
Datasheet:
Chuangxin CloudDSTF20150CR.pdf
1. How to order DSTF20150CR on Chuangxin Cloud?
3. Are the DSTF20150CR price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of DSTF20150CR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of DSTF20150CR.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image DSTF20150CR
Part Number DSTF20150CR
Manufacturer Littelfuse Inc.
Series -
Package/Case TO-220-3 Full Pack, Isolated Tab
Packaging Tube
Product Status Active
Diode Configuration 1 Pair Common Anode
Technology Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 150 V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 10A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 10 A
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) -
Current - Reverse Leakage @ Vr 150 µA @ 150 V
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 150°C