Littelfuse Inc. DST30100C
Part No.:
DST30100C
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Category:
Diode Arrays
Package:
TO-220-3
Datasheet:
Chuangxin CloudDST30100C.pdf
Description:
DIODE ARR SCHOT 100V 10A TO220AB
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Series:
Package/Case:
TO-220-3
Packaging:
Tube
Product Status:
Active
Diode Configuration:
1 Pair Common Cathode
Technology:
Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
100 V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode):
10A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
750 mV @ 15 A
Speed:
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr):
Current - Reverse Leakage @ Vr:
500 µA @ 100 V
Operating Temperature - Junction:
-55°C ~ 150°C
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
TO-220AB
Datasheet:
Chuangxin CloudDST30100C.pdf
1. How to order DST30100C on Chuangxin Cloud?
3. Are the DST30100C price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of DST30100C?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of DST30100C.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as DST30100C pin diagram, DST30100C datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image DST30100C
Part Number DST30100C
Manufacturer Littelfuse Inc.
Series -
Package/Case TO-220-3
Packaging Tube
Product Status Active
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode
Technology Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 100 V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 10A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 750 mV @ 15 A
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) -
Current - Reverse Leakage @ Vr 500 µA @ 100 V
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 150°C