Microchip Technology DSPIC33FJ64GP708A-I/PT
Part No.:
DSPIC33FJ64GP708A-I/PT
Package:
80-TQFP
Datasheet:
Chuangxin CloudDSPIC33FJ64GP708A-I/PT.pdf
Description:
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 80TQFP
Package/Case:
80-TQFP
Series:
dsPIC™ 33F
Packaging:
Tray
Connectivity:
CANbus, I2C, IrDA, LINbus, SPI, UART/USART
Peripherals:
AC'97, Brown-out Detect/Reset, DMA, I2S, POR, PWM, WDT
Number of I/O:
69
RAM Size:
16K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
3V ~ 3.6V
Data Converters:
A/D 24x10/12b
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Datasheet:
1. How to order DSPIC33FJ64GP708A-I/PT on Chuangxin Cloud?
3. Are the DSPIC33FJ64GP708A-I/PT price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of DSPIC33FJ64GP708A-I/PT?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image DSPIC33FJ64GP708A-I/PT DSPIC33FJ64GP708A-E/PT DSPIC33FJ64GP708AT-I/PT
Part Number DSPIC33FJ64GP708A-I/PT DSPIC33FJ64GP708A-E/PT DSPIC33FJ64GP708AT-I/PT
Manufacturer Microchip Technology Microchip Technology Microchip Technology
Package/Case 80-TQFP 80-TQFP 80-TQFP
Series dsPIC™ 33F dsPIC™ 33F dsPIC™ 33F
Packaging Tray Tray Tray
Product Status Active Active Active
Programmable Not Verified Not Verified Not Verified
Core Processor dsPIC dsPIC dsPIC
Core Size 16-Bit 16-Bit 16-Bit
Speed 40 MIPs 40 MIPs 40 MIPs
Number of I/O 69 69 69
Program Memory Size 64KB (64K x 8) 64KB (64K x 8) 64KB (64K x 8)
Program Memory Type FLASH FLASH FLASH
EEPROM Size - - -
RAM Size 16K x 8 16K x 8 16K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 3V ~ 3.6V 3V ~ 3.6V 3V ~ 3.6V
Data Converters A/D 24x10/12b A/D 24x10/12b A/D 24x10/12b
Oscillator Type Internal Internal Internal
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA) -40°C ~ 85°C (TA) -40°C ~ 85°C (TA)