Microchip Technology DSPIC33FJ32GS608T-I/PT
Part No.:
DSPIC33FJ32GS608T-I/PT
Manufacturer:
Microchip Technology
Category:
Microcontrollers
Package:
80-TQFP
Datasheet:
Chuangxin CloudDSPIC33FJ32GS608T-I/PT.pdf
Description:
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 80TQFP
Manufacturer:
Microchip Technology
Package/Case:
80-TQFP
Series:
dsPIC™ 33F
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Programmable:
Not Verified
Core Processor:
dsPIC
Core Size:
16-Bit
Speed:
40 MIPs
Connectivity:
I2C, IrDA, LINbus, SPI, UART/USART
Peripherals:
Brown-out Detect/Reset, QEI, POR, PWM, WDT
Number of I/O:
74
Program Memory Size:
32KB (32K x 8)
Program Memory Type:
FLASH
EEPROM Size:
RAM Size:
4K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
3V ~ 3.6V
Data Converters:
A/D 18x10b; D/A 1x10b
Oscillator Type:
Internal
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Datasheet:
1. How to order DSPIC33FJ32GS608T-I/PT on Chuangxin Cloud?
3. Are the DSPIC33FJ32GS608T-I/PT price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of DSPIC33FJ32GS608T-I/PT?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image DSPIC33FJ32GS608T-I/PT DSPIC33FJ32GS608T-50I/PT
Part Number DSPIC33FJ32GS608T-I/PT DSPIC33FJ32GS608T-50I/PT
Manufacturer Microchip Technology Microchip Technology
Package/Case 80-TQFP 80-TQFP
Series dsPIC™ 33F dsPIC™ 33F
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete Obsolete
Programmable Not Verified Not Verified
Core Processor dsPIC dsPIC
Core Size 16-Bit 16-Bit
Speed 40 MIPs 40 MIPs
Connectivity I2C, IrDA, LINbus, SPI, UART/USART I2C, IrDA, LINbus, SPI, UART/USART
Peripherals Brown-out Detect/Reset, QEI, POR, PWM, WDT Brown-out Detect/Reset, QEI, POR, PWM, WDT
Number of I/O 74 74
Program Memory Size 32KB (32K x 8) 32KB (32K x 8)
Program Memory Type FLASH FLASH
EEPROM Size - -
RAM Size 4K x 8 4K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 3V ~ 3.6V 3V ~ 3.6V
Data Converters A/D 18x10b; D/A 1x10b A/D 18x10b; D/A 1x10b
Oscillator Type Internal Internal
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA) -40°C ~ 85°C (TA)